O mně a tomto webu

O tomto webu

Teď tomu říkám nebo o tom píši jako o videoblogu :) Původně tu měli být videa o filosofii a kultuře/umění. Pak ale i se změnou mích priorit se to spíše zvrhlo v politická témata a agegátor videí a zpráv a sbírku odkazů. Postupem doby jsem zjistil, že mi jsou blízké sociální otázky (můžeme tomu říkat levicové) a otázky svobody, můžeme tomu říkat anarchistické. Takže téma tohoto webu se bude snažit držet filosofie, přendášek a videích na toto téma a otázku kulutrní budu mírně zanedbávat. Resp. Umelěcké choutky realizuji jinde: antiumelec.eu. Stejně tak téma šikany a zneužívání moc najdete spíš zde.
 

Nedávno jsem nasadil diskuzní systém, takže pod každým videm je možné diskutovat a dorazí mi to i na mail. Príspěvků ve diskuzích přímo v systému ve webnode si nemusím všimnout hned, ale snad si jich všimnu :)

Webnode jsem zvolil kvůli: ceně (reklama v patičce u bezplatné varianty), vlastenectví (když je něco české tak mě to potěší, jako takový bonus - doufám že nejsem rasově nesnášenlivý) a protože jsem dříve neznal dobré freehostingy bez reklam a neměl jsme vyzkoušené FSS/PSS redakční systémy (drupal a joomla mi připadali složité a náročné a wordpress jsme ještě neznal). Ale mám rád svobodný software a svobody uživatelů považuji za důležité. Podpora sociálních sítí tipu facebook, twitter, G+ tu není a nebude záměrně (považuji to za bezpečnostní riziko, a vlastnosti a možnosti těchto sociálních sítích si myslím že je možné vytvořit i lepším a svobodnějším způsobem - provozovatelé přichází o zisk z reklam a uživatelé předávají soukromí ve velkém počtu a míři pouze jedné společnosti která se má za cíl finanční zisk a umožňuje uživatele snadno cenzurovat a má velkou moc). Podpora menších sítí (které nemají ambice nahradit jiné komunikační platformy) je do budoucna možná a podpora případné nějaké svobodné alternativy (svobodná licence, decentralizace) bude dokonce pro mě vítaná.

Zvažuji že také přibude více ekologicko-ekonomických témat, ale většinou jsou spojeny také s otázkami sociálními či etickými.
Podobně je na tom vzdělávání a jiné obory, disciplíny a škatulky.

O mně

Myslím že jsem: člověk, nezaměstnaný s občasnými přestávakmi krátkodobé špatně placené (prekérní) práce. Kryticky myslící, cítící a hledající můž - nebo se o to alespoň snažící. Je mi méně než 30. Zajímá mě moc (bezmoc, nemoc), spravedlnost (nespravedlnost), pravda (lež), nenásilí a svoboda (šikana, teror, mučení) a další věci které si představuji za těmito pojmy - takže mě zajímá i vlastní mysl (sebepozorování, sebehodnocení, motivace, meditace).

Pomalu čtu a dělá mito trošku problém a rád poslouchám a dívám se. Mohl bych toho o sobě psát víc. Ale chci mít také trochu soukromí a jsme zvědavý. Takže pokud o mě chcete něco vědět víc, tak mi napište nejdřív také něco o sobě.

Napište mi.